Acélszerkezetes családi ház építés Sukorón
Könnyűszerkezetes ház hőszigetelő vakolása
A családi ház kivülről teljesen elkészült egy munka kivételével, mely az egyik legfontosabb az egész ház tekintetében.
Ez a munkafázis pedig a hőszigetelő vakolatrendszer elkészítése, ez adja az épület hőszigetelésének nagy részét, valamint az épület külső megjelenésében is a legfontosabb részelem.
- Az OSB burkolatra építési ragasztóhabbal felragasztjuk a polisztirol lapokat. A polisztirol hőszigetelő lapok vastagsága: 200mm!!!
- Az alsó kezdősort egy lábazati indító alumínium profilba ültetjük, mely az OSB lapohoz csavaros rögzítéssel lett kötve.
A lábazati indító profil azért szükséges, hogy a bogarak, rágcsálók ne tudjanak a polisztirol rendszerbe bejutni. - A felszerelt polisztirol táblákat ragasztás után egy órával, 50mm-es hőhídmentes műanyag alátétek segítségével 250mm-es csavarokkal az OSB lapokhoz rögzítjük. Gyakorlatilag dupla rögzítés történik, mert a ragasztó és a csavarrögzítés magában is elegednő megoldás lenne, de így dupla biztonságot kapunk arra vonatkozólag, hogy a polisztirol lapok bármilyen mozgás esetén is a falon maradnak változatlan helyen.
- Miután elkészült a csavaros rögzítés is, megkezdhető a polisztirol felület sarkainak élvédőzése, valamint az épület dryvit ragasztóval történő vakolása. A dryvit ragasztóba üvegszövet erősítésú hálót glettelünk, melyet 10cm-es átfedéssel helyezünk a dryvit ragasztóba. Ez a háló megakadályozza, hogy a vakolat elrepedjen.
- Az első réteg dryvitozást még újabb réteg dryvit követi, melyet pontosan el kell símítani. Ha ezután felületi egyenetlenséget tapasztalunk, még meg kell csiszolni a felületet.
- Az elkészült dryvit vékonyvakolatot a színezővakolat színével megegyező alapozó festékkel kell ellátni.
- Alapozás után a ház teljes homlokzata pár óra alatt készre színezhető a színvakolattal.