Készház építés. 8-9. nap. A második szint EnergyFriendHome acélszerkezetes falak és koszorú készítése
A födém OSB burkolása elkészült, így megkezdhető a 2. szint falszerkezetének felépítése.
A falszerkezet az alsó szinthez hasonlóan EnergyFriendHome vékonyfalú, hidegen hengerelt, horganyzott U és C profilokból építjük.
A külső falak 150 mm, a belső falak 100 mm szélességűek. A falakat egymáshoz hatlapfejű önfúró csavarokkal egymáshoz rögzítjük.
A falakat az alsó szinttel egyben és külön is andrás-kereszt szalagokkal egymáshoz merevítjük, valamint a felső szint és az alsó szintet 1-1 méter acélszalaggal összekötjük a stabilitás érdekében.
A későbbiekben a falszerkezetben 150mm-es kőzetgyapot szigetelés lesz elhelyezve, valamint a külső oldalon 100mm-es Heratekta szigetelés lesz felszerelve, melyre elkészítjük a vakolatot. A külső fal belső oldalán 35mm-es Heratekta szigetelés készül, melyre szereljük a falfűtéscsöveket. A Heratekta burkolat 35mm-es gipszvakolatot kap.
Kedves Kivitelező!
A képeken mindig csak két ember szerepel. Hány ember építi valójában ezt a házat.
Nagyon gyors ütemben haladnak.
Kedves László!
Cégünk egy-egy építkezésen maximum 3 fővel dolgozik egyszerre.
Ezen a munkán is 3 fő dolgozik. Az egyik fényképezett, azért nem látható.
3 ember egy kulcsrakész 200 m2-es családi házat, pincével együtt 82-86 munkanap alatt kulcsrakészen elkészít.
Ez gyakorlatilag élőmunkában egy téglaházhoz képest 1/3-1/4 munkaerő. Természetesen kell az, hogy ez egy jól összeszokott csapat legyen minden munkafázis tekintetében.
Az alapozást, az acélszerkezetet és a gipszkartonozást ugyanaz a csapat készíti.
A tetőfedést, a vakolást, a gépészetet, valamint a burkolást, festést egy másik brigád, de mindegyik csapat 2-3 fős.
Érdeklődnék, hogy mekkora súlya van egy falelemnek, amit két ember mozgat?
Kedves Zsolt!
A falelemek súlya változó, de egy 4-5 méteres fal elem nem nehezebb mint 50 kg. Egy 10 méteres fesztávú rácsos tartó súlya kb 60 kg, persze a hajlásszög függvénye is, de mindenképpen daru nélkül mozgatható egy családi ház acélszerkezet elemei.
Egy megjegyzésem lenne, amely a következő:
TE JÓ ÉG MENNYI FÉM!!!!!!!!!!!!!
Nem csapna agyon ebben a házban az első kóbor villám???
Kedves Viktória!
Nem a mi véleményünket szeretnénk leírni.
Álljon itt a Wikipédia ismertetője:
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából.
A Faraday-kalitka az elektromágneses hatás kiküszöbölésére szolgáló, fémhálóval körülvett térrész, amelybe a fémháló védőhatása folytán a külső elektromos erőtér nem hatol be („árnyékolás”). Ezzel magyarázható például az is, hogy a vasbeton szerkezetből készült épületekben legtöbbször a mobiltelefonok működéséhez nincs elég térerő.
A Faraday-kalitka belsejében nincs se elektromos, se mágneses tér, így a belsejében lévő emberek ezek hatásától védve vannak.
Ilyen elven működik például a repülő is, ha belecsap a villám. A Faraday-kalitka hatékonysága függ a vezetők közötti távolságtól (minél kisebb a távolság, annál biztonságosabb), függ a vezető ellenállásától (minél kisebb, annál biztonságosabb), és a levegő pára-, por- és iontartalma is befolyásolja a hatékonyságát.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Faraday-kalitka