Könnyűszerkezetes ház lapos tető víz és hőszigetelése 11-16. nap
A családi ház OSB burkolását követően a tetőszerkezetre felszereltünk 20 cm lépésálló polisztirol hőszigetelést.
A hőszigetelésre geotextíliát fektettünk, majd a geotextília tetejére gumilemez fedést terítettünk, melyet egymáshoz 10 cm-es átfedéssel összehegesztettünk.
A gumilemez az UV sugárzást is bírja, de nem fogja érni napsütés, mert a gumilemezre ismételten egy geotextíliát fektettünk. Ezután az egész tető felületet elláttuk 40 mm-es vastagságban mosott kaviccsal.
A gumilemez szigetelés 150%-os nyúlásra képes, ami többszöröse a régen használt bitumenes szigeteléshez képest. Ezért ez a tető már nem hasonlít a régi panelek szigeteléséhez.
A kavics adja meg a fólia mechanikus rögzítését a tető szerkezethez, mivel átfúrás nem keletkezhet egy ilyen tetőn e beázás elkerülése érdekében.
Az ereszcsatorna a lapos tető egyoldalra lejtetése miatt csak az alacsony részen szükséges. Itt a ragalja feletti részben, ahol már nem találkozik a tető a lakott résszel, kivágtunk a polisztirolból egy négyzetszelvényű eresznek egy részt. Ezután elhelyeztünk benne egy alumínium ereszt. Az ereszrendszert a tető gumilemez fedésével egyben lefedtük, agy itt dupla szigetelést kapott a szerkezet, mert egyszer szigetel az alu eresz is, plusz még a gumilemez is rá van hegesztve.
Így a tetőszerkezet egy medence szerkezetet alkot és kizárt a beázás lehetősége.
A lapostető attika falazata tetejére színterezett alumíniumból, fehér színben elkészítettük a vízzáró szegélyeket. Az épület tetőszerkezetének a vízszigetelése át lett hajtva az attika falszerkezet vízszintes külső részén is így teljes védelmet kap a tetőszerkezetnek még a belső attika falszerkezete is a csapadékoktól.
Az ereszcsatorna szerkezet fűtött, melyet akkor kell alkalmazni, ha jegesedés lépne fel.