Minimál stílusú lapostetős ház építése
Hővisszanyerős rekuperátor szerelés 48-51.nap
Az EnergyFriendHome házak mindegyike rekuperátor beépítésével valósul meg. Ennek lényege, hogy a megtermelt hőt nem engedjük a szellőztetéskor a szabadba, hanem egy hővisszanyerő berendezéssel a tiszta levegőt beengedjük kintről, az elhasznált levegő hőmérsékletével előfűtjük a bejövő levegőt és a lehűlt és szennyezett levegőt eltávolítjuk a lakásból.
Cégünk akciója, hogy a rekuperátort teljesen ingyenesen biztosítja a Kedves Megrendelőknek.
Nyáron a folyamat fordítva működik, a meleget nem engedjük be, hanem a benti hűvösebb levegővel hűtjük és csak ezután engedjük be a lakásba.
A rekuperátorral ellátott otthonokban mindig friss levegő van, az allergiásoknak ez maga a paradicsom.
Mivel a megtermelt hőt nem engedjük szellőztetéskor a szabadba, rengeteg energiát meg tudunk takarítani.
A rekuperátornak minden helyiségben van friss levegő bevezetése, melyet a mennyezeten helyezünk el esztétikusan.
„az allergiásoknak ez maga a paradicsom.” – ez mindig érdekelt, hogy ugyan miért?
Hogy, milyen módszerrel milyen időközönként biztosítják a levegő csövek tisztántartását, fertőtlenítését?
Mi garantálja, hogy a csövekben nem szaporodnak el olyan mikroorganizmusok, amik aztán sokkal nagyobb problémákat okoznak mint egy „egyszerű” allergia?
Ha csak szellőztetek, akkor a beáramló port letörlöm, felmosok proszívózok, de minden szegletét elérem a lakásnak és sehol nincs semmilyen lerakódás, amin aztán bármi megtelepedhet, ellentétben a csövek belsejével. A csövekben ezt messze nem látom biztosítva. 10-20 év alatt azért elég sok minden össze tud gyűlni egy ilyen levegőztető rendszerben. Főleg ha eleve porterhelt a környezet.
Ez engem is érdekel! Én is gondolkodom ilyen ház építésében. Ha érkezik válasz a venti
kérdésére, kapok értesítést én is?
Köszönöm!
Kedves Csilla!
A csövek nem szennyeződhetnek, hiszen a rekuperátor előtt van egy szűrő, ami a levegőt megtisztítja. Azt időközönként ki kell cserélni.
A kimenő levegő nem keveredik a bejövővel, csak a hőmérséklete cserélődik ki, de fizikálisan nem találkoznak.
Gyakorlatilag így nincs olyan lehetőség, hogy a csövekben lerakódjon bármi is. A kimenőben persze lehet ilyen, de az kimegy a lakásból, tehát nem okozhat bent gondot.
Tisztelettel.
Készházportál Kft
Jo napot. Egy nagyon sok reszletben hasonlo fa konnyuszerkezetes lapostetos haz epiteset tervezem ebben az evben (25 cm vastagsagu hungarocell padlo szigeteles, 15 cm isocell szigeteles a kulso falakban 20 cm hungarocellel ellatva, a fodemben 20 cm isocell 20 cm hungarocell).
Terveim kozt szerepel egy hovisszanyeros szelloztetes beepitese a hazba.
Tudnanak kerem segiteni, hogy milyen tipusu rendszert epitenek be a fentebb emlitett hazba.
Tisztelt készház !
a leszigetelt lakásba hogyan jut be a friss oxigéndús levegő az elhasznált helyére? mennyi idő alatt cserélődik ki a levegőmennyiség az egész lakásban?
áramszünet esetén mi biztosítja a levegő cseréjét a lakásban?
Udvozlom,
szeretnem megtudni, hogy ezt a hovisszanyeros rekuperátort lehet-e alkalmazni mar kesz epuletek fejlesztesere. Utolag egy ilyen szellozteto rendszert lehet-e beepiteni?
Koszonette:
KataK
Tisztelt Címzett!
Itt azt szeretném megtudni, hogy áramszünet esetében hogyan működik a szellőztetés (magyarul azért vannak-e rovarhálóval felszerelt ablakok és ajtók, azaz bukóablakok és bukóajtók?
A másik kérdésem pedig, hogy milyen gyakran kell cserélni a szűrőket, vagy szűrőbetéteket és azok mennyibe kerülnek, vagy tisztíthatók?